ספרי העצמה לילדים: איך התחלתי "פתאום" לכתוב ספרי אימון לילדים

ספרי העצמה לילדים: איך התחלתי "פתאום" לכתוב ספרי אימון לילדים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
ספרי העצמה לגיל הרך

כתיבת ספרי העצמה לגיל הרך היה חלום רחוק שהלך לצדי הרבה שנים. אבל איכשהו, לחיים היה קצב משל עצמם, פעילות השיווק השתלטה לי על האונה השמאלית ולקחה את המושכות לידיה, וכישורי הכתיבה היצירתית שלי התחבאו באפלולית…

עד לאותו היום שבו צלצל לי בראש פעמון אזעקה מטורף והעיר אותי בחזרה אל עצמי… מה קרה שם, ואיך שלח לי היקום מסרים לקום ולחזור לכתוב – על כך בפוסט הפתיחה של “דפדופים”. מוזמנים לקרוא, להגיב, ולהעביר הלאה.

הכל התחיל בברית של נכדי הבכור

כמה ימים קודם לכן התבקשתי לסייע לילדים לארגן את ביתם החדש. הראש שלי היה עסוק וטרוד בפריקת ארגזים וסידור ארונות, לפני שהרך הנולד מגיע… וכשלא חשבתי על תרוודים וצלחות – חשבתי על המאמר שאני צריכה לכתוב ועל המייל שצריך לשלוח, ועל… ועל… ותכל’ס, כשהגיע הערב – קרסתי על המיטה.

ואז הגענו לברית, ובזה אחר זה קמו והתייצבו הסבתא השנייה והסבא והדודים … וכולם שלפו מהכיס פיסות נייר מקופלות, וקראו בהתרגשות את הברכות שהכינו מבעוד מועד….

ורק אני לא הכנתי דבר.

אני – שפזמונים שכתבתי זכו בפרסים והושרו על בימות פסטיבלים, אני – שתמיד כתבתי מגילות חרוזות לכל אירוע, אני – שכל חיי הוגדרו דרך מילים כתובות, ושאגרות הברכה שכתבתי לראש השנה הוקראו בשולחנות חג ובאוטובוסים עמוסי מטיילים ברחבי הארץ… אני – הסבתא הטרייה והנרגשת, לא כתבתי לנכדי ולו מלת ברכה אחת. ולא זו בלבד שלא כתבתי, המחשבה לכתוב לו ברכה אפילו לא עברה לי בראש… ישבתי בפינת החדר וייחלתי שהאדמה תפער את פיה ופשוט תעלים אותי…

אבל זה לא קרה…

אז במקום להיעלם הבטחתי לעצמי הבטחה. הבטחתי לעצמי שליום הולדתו הראשון של נכדי הבכור, אכתוב לו שלושה ספרים. אז הבטחתי… למזלי, איש מלבדי לא שמע, ולמחרת היום חזרתי לשגרת השיווק והאונה הימנית חזרה לתרדמת… עד ששיעור ה-NLP שבו השתתפתי הדליק מחדש את הניצוץ.

למי שעדיין לא שמע, NLP (Neuro Linguistic Programming) היא אוסף טכניקות התנהגותיות, שמסבירות למה אנחנו נתקעים ונותנות לנו תובנות וגישות לצאת מהתקיעות במהירות. הגעתי לקורס במטרה לרכוש כלים שיעזרו לי לעזור ללקוחות ותלמידות. מהר מאד הבנתי ש-NLP הוא כלי מעצים לחיים והתאהבתי. ומרגע שהפכתי לסבתא בעיצומו של קורס הפרקטישיונר – הרגשתי שאת התורה הנפלאה הזאת אני רוצה להעביר הלאה, לנכדי הקט ולנכדים שיבואו אחריו.  

התחלתי לשחק עם רעיונות

אני בטוחה שאתם מכירים את ה"דוּדָה" הזאת, כשמשהו מתנחל לכם במחשבה ולא מרפה?… ה"דוּדָה" שלי קראה לי להתחיל לכתוב ספרי העצמה לנכדי, אבל פעם אחר פעם התחלתי ו… נתקעתי.  הכנסתי את הכתיבה ללו"ז היומי, שיחקתי עם רעיונות. אספתי מלים על דף המחשב… כלום…

הקטע הכי מתסכל מבחינתי היה הקושי להתחבר למקצב הפנימי ולחרוזים. אני, שמאז ומעולם הייתי בנאדם של קצב וחריזה, לא הצלחתי למצוא מבנה שיאפשר לי להתקדם. חלקתי את התסכול עם ענת – תלמידה יקרה שלי שכותבת ומוציאה לאור ספרי ילדים.

"עזבי את החרוזים… אל תקשי על עצמך…", היא אמרה.

אבל אני ידעתי שהחרוזים והקצב הם חלק בלתי נפרד ממי שאני, וממה שחשוב לי להנחיל לקטנים. נשכתי שפתיים והמשכתי להתגושש עם התקיעות.  

ואז הגיעה נורית – עוד תלמידה יקרה ומתקשרת בעלת שם. נפגשנו אצלי בבית לשיחה מקדימה על העסק שלה, ופתאם היא נעצה בי מבט מהורהר, ואמרה: "היעוד שלך הוא לכתוב ספרי העצמה לילדים"…

… הייתי בהלם…

"ואני אגיד לך למה את לא כותבת", היא המשיכה. "את מרגישה שאין לך די כלים מקצועיים בתחום האימון… תחשבי על השליחות שלך, וזה יעזור לך לעקוף את השיחות בראש…".

והיא כמובן צדקה

אלא שלמרות שגייסתי את כל כלי ה-NLP כדי להתמקד בשליחות ולעקוף את השיחות המעכבות בראש – זה לא באמת זז… כי לכתוב ספר עם סיפור נחמד – זה דבר אחד. לכתוב ספר שנותן לקוראים כלים מעבר למילים ולרעיונות – זה כבר סיפור אחר. ולכתוב ספר מעצב ומעצים לנכדים – זה הרבה מעבר לסיפור. זאת אחריות גדולה ואתגר אדיר.

למזלי, אני – מכורה קשה לאתגרים!

למסיבת יום ההולדת הראשון של נכדי הבכור הגעתי עם 3 ספרים, כמו שהבטחתי לעצמי.

השליחות הייתה ברורה. קיבלתי את ברכת הדרך מהמדריכים של נורית. היה לי ארגז כלים ראשוני של נלפיסטית מתחילה. והייתה לי שגרת כתיבה יומיומית שהוציאה את האונה הימנית שלי מהתרדמת – לאט אך בנחישות.

מפה לשם, הוסמכתי כמאסטר NLP. גייסתי לעצמי צוות של קוראות יועצות. הפכתי פעם שנייה לסבתא. נרשמתי לקורס אימון כדי לחזק את החשיבה והשפה האימונית. המשכתי לשחק מדי יום במלים, במקצבים ובחרוזים. ועדיין חיכיתי לאות…  

ואז זה הגיע

חלמתי חלום (אני ממש לא מאמינה שאני כותבת את זה, אבל זה מה שהיה…). בחלומי, היה אצלי בבית פעוטון  והרגשתי שילדון אחד נצמד אליי מאחור. הושטתי את היד כדי לאסוף אותו אליי בחיבוק – וגיליתי בזרועותיי את ראש התלתלים של בכור נכדיי, שחייך אליי, ואמר: "סבתא, איזה יום מיוחד. אפילו השמש מתרגשת". גם אני התרגשתי.

למחרת בבקר כתבתי על החלום לנורית המתקשרת, שהתרגשה לא פחות ממני. "אין לי ספק שיש לך משהו מיוחד להביא לילדים. אפשר להרגיש את התדר. ותראי איזה יופי… עוזרים לך מלמעלה", היא כתבה.

ואני הבנתי שזה היה המסר שחיכיתי לו. שמתוך החלום, ובאמצעות השליח המתוק בעולם, נמסר לי החרוז הנכון לזרום אתו קדימה…

זה היה באוגוסט 2019.

בינתיים הספקתי להפוך לסבתא עוד פעמיים, הוסמכתי כמאמנת לשינוי הרגלים ואפקטיביות ורכשתי את החשיבה ואת השפה האימונית – בדיוק כמו שרציתי, קבעתי לי חלון זמן לכתיבה מדי יום ביומו – בדיוק כמו החתול משה, והוצאתי לאור 11 ספרי העצמה לגיל הרך, שרוכשים לעצמם קהל אוהדים נאמן ומסור.

אז אם שאלתם את עצמכם מה לי, מומחית לשיווק באמצעות תוכן, ולספרי העצמה לגיל הרך – עכשיו אתם יודעים. ב-NLP אומרים, שלעולם אין לדעת כמה רחוק יכול שינוי להגיע… ללא ספק יהיה מעניין לגלות לאן יוביל השינוי הזה בהמשך…

עידית נעמן

עידית נעמן

שמחה שהגעת. נעים מאד! עידית נעמן. כותבת כל החיים. מומחית לניהול תוכן. מאמנת לאפקטיביות ושינוי הרגלים ומאסטר NLP. סבתא. בשעות העבודה עוזרת לנשים עצמאיות ובעלות עסק למצוא את המילים שיובילו אותן להגשמת החלומות. בשעות הפנאי כותבת ומעצבת ספרי העצמה וכישורי חיים לגיל הרך ולפעוטות. משתדלת ליהנות מכל רגע.

אז מה חשבת?...

כיף שהגעת הנה :)

עידית נעמן

ברוכים הבאים לבלוג "דפדופים" – המקום שבו הורים, סבים וסבתות, ואנשי מקצוע שקשורים לעולמם של ילדים יוכלו למצוא וגם מוזמנים לכתוב מידע מועיל, עצות, תובנות, ומקורות ידע והשראה – שיאפשרו לכולנו לעזור לילדים להתחבר אל מקורות העוצמה שבתוכם ולחיום חיים מאושרים של הגשמה ומימוש.   

מעת לעת אחלוק אתכם חוויות ולמידות מהדרך שלי – ככותבת, כנלפיסטית, כמעצבת, וכמובן, כסבתא נלהבת.

מזמינה אתכם לקרוא, לשתף, להעלות שאלות ולהציע רעיונות.  דרך צלחה לכולנו!

פוסטים אחרונים

מה עושים כשפוגשים אריה בחושך

אם גם אצלכם בבית מבקרות לאחרונה בלילה כל מיני מפלצות או חיות טרף מפחידות – יש לי בשבילכם פתרון קסום במיוחד. בספר "מה עושים כשפוגשים אריה בחושך", תתוודעו לטכניקת NLP מבריקה להפגת חרדות ופחדים, שתעזור לכם ולקטנים להתיידד עם הפחד ולגלות את סוד האומץ.

כמו כל ספריי, גם הספר הזה כתוב בחרוזים, מעוצב בחן ומופק בהדפסה איכותית שמותאמת במיוחד לאצבעות קטנות.

מהדורה שנייה משודרגת. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן